List of all Leagues and Teams (2019) Print
Samford Monday Samford Wednesday
Division A   Division B Division 1   Division 2
1.       Ipswich & District   1.       Sproughton Reds 1.       Westerfield A   1.       Waldingfield Badgers
2.       CO-OP Reds   2.       Margaret Catchpole 2.       Felixstowe BC Falcons   2.       Chantry
3.       Holbrook   3.       Bealings Blues 3.       Felix. & Walton Coots   3.       California
4.       Westerfield Blues   4.       Waldringfield Swans 4.       Copdock   4.       Delta
5.       Bredfield   5.       Felixstowe & Walton 5.       Melton   5.       Waldringfield Foxes
6.       Stone Lodge Blues   6.       Bentley 6.       Margaret Catchpole   6.       Felixstowe BC Hawks
7.       Capel Kites   7.       Suffolk Police 7.       Felix. & Walton Swans   7.       Bye
8.       Marlborough   8. Kesgrave Blues 8.       Bye   8.       Bramford A
           
Division C   Division D Division 3   Division 4
1.       Eastern Electricity   1.       Sproughton Blues 1.       Bealings   1.      Roundwood A
2.       Newton Road   2.       Kirton 2.       East Bergholt Eagles   2.       Hadleigh
3.       East Bergholt   3.       Capel Kestrels 3.       Bredfield   3.       Hospitals
4.       Shotley Rose   4.       Kesgrave Greens 4.       Woodbridge   4.       Gipping Valley
5.       California   5.       Hospitals Ribbans Park 5.       Westerfield B   5.       Roundwood B
6.       Stone Lodge Reds   6.       Hadleigh 6.       Ipswich and District   6.       Ipswich Bowls Club
7.       Bealings Reds   7.       Chantry 7.       Kesgrave Skylarks   7.       Felix & Walton Wagtails
8. Westerfield Yellows   8. Waldingfield Ducks 8. Bye   8.       Bye
     
Division E    
4.       Copdock    
2.       Stone Lodge Delta    
3.       St johns URC    
4.       Martlesham    
5.       Gipping Valley    
6.       CO OP Blues    
7.       Roundwood    
8.       Brantham    
Triples
Division A   Division B   Division C   Division D
1 Stone Lodge Blues   1 Kirton & Falkenham   1 Eastern Electricity   1 Stone Lodge Delta
2 Waldingfield Seagulls   2 Kesgrave Blues   2 Hospitals- Ribbans Park   2 Shotley Rose
3 Bentley   3 Felix & Walton Lions   3 Hadleigh   3 Newton Road
4 Westerfield   4 Hadleigh   4 Wickham Market   4 Capel St Mary Kestrels
5 California   5 Martlesham   5 Margaret Catchpole   5 Woodbridge
6 Holbrook   6 Kesgrave Greens   6 Bredfield   6 Bye
7 Sproughton A   7 East of England Co-op   7 St Johns URC   7 Sproughton 'B'
8 Bramford   8 Capel St Mary Kites   8 Ipswich & District   8 Copdock & Washbrook
             
             
Two Wood
Division A   Division B   Division C   Division D
1. Stone Lodge A   1. Thorndon   1. Gipping Valley   1. Newton Road Whites
2. California A   2. Suffolk Police   2. Westerfield Blues   2. Bealings Blues
3. IBC-Graham Road A   3. Norbridge B   3. Kesgrave Blues   3. Sproughton B
4. Combs Ford   4. Bramford B   4. East of England Co-op A   4. Bramford Blues
5. Marlborough Green   5. Kirton & Falkenham   5. Stone Lodge B   5. Hadleigh A
6. Margaret Catchpole A   6. Ipswich & District A   6. California B   6. East Bergholt Herons
7. Norbridge A   7. Sproughton A   7. IBC Graham Road B   7. Holbrook
8. Bramford A   8. Capel Kites   8. Waldingfied & District A   8. East of England Co-op B
             
Division E   Division F   Division G    
1. Ipswich & District B   1. Kesgrave Greens   1. Westerfield Woolpack    
2. Hadleigh B   2. Copdock & Washbrook   2. St Johns URC    
3. Margaret Catchpole B   3. Chantry Wrens   3. Eastern Electricity    
4. Capel Kestrels   4. Sproughton C   4. Bramford Whites    
5. Westerfield Yellows   5. Bealings Reds   5. Ipswich & District C    
6. Holywells   6. Felixstowe & Walton   6.Hadleigh C    
7. Felixstowe & Walton   7. Waldingfield & District B 7. Stone Lodge Delta    
8. East Bergholt Seagulls   8. Hospitals Ribbans Park 8. Bye